DIETY

Dieta KETO

To coś dla osób, które w swojej diecie chcą ograniczyć spożycie węglowodanów. Dieta ketogeniczna polega na wprowadzaniu organizmu w stan ketozy poprzez znaczne ich ograniczenie.

Dieta KETO - poznaj ją bliżej!

Dieta KETO polega na drastycznym zmniejszeniu spożycia węglowodanów i zastąpieniu ich tłuszczami. Ograniczona podaż węglowodanów wprowadza organizm w stan metaboliczny zwany ketozą. Po osiągnięciu stanu ketozy, w organizmie zaczynają zachodzić procesy efektywnego spalania tłuszczu, zmagazynowanego w tkance tłuszczowej bądź dostarczonego z pożywieniem, w celu uzyskania energii.

Kiedy zdecydować się na dietę KETO a kiedy nie jest to właściwy wybór?

  • Dieta keto będzie strzałem w dziesiątkę dla osób które trenują dyscypliny wytrzymałościowe, KETO jest zalecana osobom, które mają problem z przyswajaniem węglowodanów i potrzebują zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości energii.

Istotne zwiększenie tłuszczów w diecie i niemal całkowita rezygnacja z węglowodanów nie jest zalecana dla osób które:

  • cierpią na choroby nerek, wątroby i trzustki;
  • zmagają się z niedoczynnością tarczycy;
  • wymagają diety specjalistycznej, która wiąże się z wieloma ograniczeniami żywieniowymi.

Dieta KETO wymaga świadomego podejścia. Uzyskanie w organizmie stanu ketozy pozwala na szybkie spalanie zgromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej. Nasza dieta KETO składa się z 4 posiłków w ciągu dnia, które zalecamy spożywać w jednakowych odstępach czasu. Przestrzeganie zaleceń jest konieczne, aby dieta była efektywna i bezpieczna.

Nasza dieta KETO jest dostępna w 3 wariantach kalorycznych: 1800 kcal, 2000 kcal oraz 2500 kcal.

Zaplanuj swoją dietę już dziś!

Nie masz czasu na gotowanie? To nie znaczy, że musisz rezygnować z pełnowartościowych posiłków! Skontaktuj się z nami, wybierz dietę, która najbardziej Ci odpowiada i ciesz się zdrowym jedzeniem już dziś!